sobota 31. října 2015

Knihy měsíce října

Ahoj, dneska toho nebude příliš mnoho, pouhopouhé dvě knížky, protože momentálně tu mám půjčených asi tak dvacet knížek do školy a prostě na čtení něčeho dalšího je skoro nemožné si najít čas:) Ale dvě jsou rozhodně lepší než žádná což? :) A co že jsem tedy v říjnu přečetla?

Laurent Gounelle - Bůh chodí po světě vždycky inkognito
Tuhle knížku jsem si půjčila v knihovně naprostou náhodou:) No a ona to možná aá taková náhoda zase nebyla, protože jsem z té knížky byla úplně hotová! Jako by byla napsaná přesně pro mě, byly tam věci, které mi byly hodně blízké a asi proto mě tolik oslovila!!! 
Hlavní hrdina je na úplném dně a chce svůj život ukončit. Potká muže, který ho zachrání, ale chce za to docela vysokou cenu. Hlavní hrdina se musí zavázat, že splní vše, co po něm bude chtít. A tak se dostává na cestu k překonání strachů a limitů které mu brání ve štěstí a žití naplněného života. Dostává se do kontaktu sám se sebou, se svým já a kniha má dost zajímavé vyvrcholení :) 
Za mě jedna z nejlepších knih co jsem letos přečetla a vřele jí doporučuji každému, kdo rád přemýšlí o sobě, o svém chování a snaží se žít život co nejlépe, ačkoliv se mu to třeba zas až tolik nedaří:)
Cenu a podrobnosti najdete například TADY


Richard Bach - Jonathan Livingston Racek
Krátký, ovšem strhující příběh tak trošku z říše snů, který ale velmi dobře sedí i na náš svět! Jonathan je jiný než ostatní v Hejně, takže se stává psancem, ale díky své lásce k létání a touze po dokonalosti se dostane dál, než se kdy nějaký racek dostal! Překrásný příběh a za mě je naprosto povinné si tuto knihu aspoň jednou za život přečíst!!! Já už jsem ji četla potřetí :)
Cenu a podrobnosti najdete například TADY

Znáte některou z těchto knížek? A jakou knížku jste přečetli v říjnu vy? 

5 komentářů:

 1. Pripisuju na seznam, obe vypadaji skvele! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Racek je trošku alternativnejsi ale prectes ho za hodinu, ani ne:) A ta první me úplně dostala;)

   Vymazat
 2. Neznám ani jednu, ale zaujaly mě. Připisuju na seznam, který už má asi sto položek; doufám že mi Ježíšek nějaké seškrtá.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Racek ti zabere tak hodinku, možná ani ne:)) A obě stojí za to!!

   Vymazat