sobota 26. září 2015

Dovolená na Jižní Moravě s kočárkem: IV. díl Vinice kam se podíváš, Pálava

Ahoj, dneska mám pro vás další článek ze série po Jižní Moravě s kočárkem, snad vás to ještě baví, opět to bude veliká nálož fotek :) Dneska si dáme velkou nádheru, a sice procházku vinicemi a Pálavu <3 Předchozí články najdete pod štítkem Mommy life v liště napravo tady na blogu :)Když jsme se chystali na Jižní Moravu, tak jsem plánovala kam se chci podívat a jedno bylo jisté - chci se jít podívat do vinice. A na to je ideální vinařská naučná stezka. Tuhle jsem našla v aplikaci Mikulov, o které jsem vám psala v předchozím článku :) Nachází se ve viniční lokalitě Stará hora nedaleko obce Novosedly a najdete zde 11 informačních panelů, které vás seznámí s historií i současností pěstování vinné révy. Musím říct, že to byl opravdu zážitek a jedno z nejhezčích míst, které jsme během dovolené navštívili, opravdu vám ji doporučuji všemi deseti! Naprosto v pohodě ji zvládnete i s kočárkem, většinu cesty jdete po asfaltce a pak kousíček po polní cestě :) Stezka vám nabídne překrásné výhledy na Pálavu, spoustu kytek a motýlů a neskutečnou krásu vinic!!! No posuďte sami z fotek:)


No a ještě se s vámi musím podělit o jeden gastronomický tip:) Hledali jsme, kam zajít na jídlo a náhodou jsme jeli kolem Vinařství Kovacs, kde se nachází vinotéka a restaurace. Nemohli jsme si vybrat lépe!!! U vinařství je louka s koňmi, což nadchlo Honzíka a restaurace má zahrádku s dětským hřištěm, což pro nás s manželem znamenalo jediné - klidný oběd, kdy si oba odpočineme :D :D :D No a jídlo bylo dokonalé!!! Manžel si dal Pálavský guláš a prý byl božský! V lístku neměli nic bezmasého, ale měli tam těstoviny s kuřecím masem a parmezánem a dalo se bez problému domluvit, že mi udělají bezmasou verzi. A dopadlo to skvěle, místo kuřecího masa byla brokolice a těstoviny chutnaly vážně skvěle, což oceňuji, protože často když v restauraci zaimprovizují a předělají jídlo na bezmasé, nedopadne to zrovna dobře :D No a vedle je vinotéka, kde si můžete koupit vína. Mají i vinný outlet, což znamená, že tam mají některá vína výrazně zlevněná, protože už třeba zbývá jen pár lahví. My jsme si tam koupili Pálavu a ještě jedno dražší víno, které si schováme na výročí svatby:)

No a pak jsme vyrazili ještě na Pálavu. Snažila jsem se předem zjistit, jestli je tam nějaká trasa vhodná i pro kočárky, ale vypadalo to, že spíš ne. Napřed jsme zastavili u jedné vinice s výhledem na vodní nádrž Nové Mlýny, abychom dali Honzíkovi svačinu a rozhodli se, kam pojedeme. 


Nakonec jsme zaparkovali v obci Klentnice a odtud se šli podívat na Sirotčí hrádek. Kočár jsme radši nebrali, ale nebylo to daleko, takže se dalo i bez něj. Na fotkách můžete vidět, že s kočárkem bychom to asi nedali:) Každopádně to stálo zato, na hrádku je to hezké a je odsud hezký výhled na Nové Mlýny. 

Tak to je pro dnešek vše, byla toho zase nálož co? Morava je prostě překrásná, na každém rohu nějaká nádhera!! :) Byli jste na některém z míst? Nebo máte nějaké tipy co si příště nemáme nechat ujít? :) Ještě vás čekají dva moravské články:)

2 komentáře:

  1. Paradni clanek :) tu vinarskou stezku jsme nestihli, pristi rok to musime napravit :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to vážně krásná procházka tou vinicí a člověk ví, že neleze někam kam nemá :D :D My bysme taky rádi příští rok jeli zas :)

      Vymazat